Dobre wykształcenie

Dobre wykształcenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka52.jpgDobre wykształcenie to sprawa niezwykle ważna w życiu człowieka, daje ono bowiem pewne podwaliny do całej dalszej egzystencji. Oczywiście nauka nie zaczyna się dopiero w szkole, wcześniej przedszkole już w jakiś sposób kształtuje dziecko i wyposaża je w zestaw kompetencji.

W następnej kolejności dziecko realizuje edukację na różnych szczeblach. Nauka może zakończyć się na poziomie podstawowym, a może dopiero stopniem naukowym. To wszystko zależy od bardzo wielu czynników, takich jak inteligencja, zdolność uczenia się, a nawet miejsce i czas urodzenia. Czasem także splot niekorzystnych okoliczności przerywa edukację, co często może prowadzić do tragedii.
Jednak oczywiście nauka to nie tylko sformalizowana edukacja na różnych etapach szkolnych. Uczymy się przecież przez całe życie, nabywamy wiadomości i kompetencje, również te miękkie. Sprawdzamy się w różnych sytuacjach życiowych – i to właśnie jest nauka poprzez doświadczenie. Praktyka bowiem to najlepsza metoda efektywnego uczenia się.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author