Szkolenia BHP pracowników

Szkolenia BHP pracowników
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

Szkolenia BHP (1)Szkolenia BHP pracowników
Każda firma prowadząca swoją działalność na terytorium Polski jest zobowiązana do zapoznania każdego nowo przyjętego pracownika z przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Taki obowiązek nałożony jest odgórnie na wszystkich pracodawców zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Przedsiębiorstwa najczęściej przeprowadzają szkolenia BHP w siedzibie swojej firmy, zatrudniając w tym celu wykwalifikowanego szkoleniowca, dzięki czemu pracownicy mogą poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności dojazdu do siedziby firmy przeprowadzającej takie szkolenia. W przypadku, gdy pracodawca nie przeprowadzi takiego szkolenia, a pracownik w czasie pracy ulegnie jakiemuś wypadkowi, to w tym momencie cała odpowiedzialność spada na pracodawcę, który może mieć w związku z tym poważne problemy. Z tego właśnie względu takie szkolenia są niezwykle ważne, aby zminimalizować zagrożenia związane z daną pracą poprzez wpojenie każdemu pracownikowi wszystkich zasad związanych z organizacją bezpiecznego miejsca pracy.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author