Starożytna nauka

Starożytna nauka
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

SAMSUNG DIGITAL CAMERAOd czasów prehistorycznych, ludzie zdobywali nowe umiejętności i przekazywali je z pokolenia na pokolenie. Ich wiedza stopniowo ewaluowała.

Znaczącym postępem, jakiego dokonała nauka, było wynalezienie pisma klinowego przez, prawdopodobnie, Sumerów. Nastąpiło to na Bliskim Wschodzie, w czwartym tysiącleciu przed naszą erą.
Najstarsze formy tego dawnego pisma, to ciągi kropek, oznaczające poszczególne zwierzęta w stadzie, następnie, pojawiły się pierwsze liczby, opisane za pomocą obrazków, które z czasem zostały uschematyzowane, co dało początek drodze do wynalezienia pisma symbolicznego.
Przez wszystkie wieki, zdobywanie wiedzy, było bardzo ważne, ale w starożytnej Grecji, edukacja miała szczególne znaczenie. W starożytnych greckich polis – Atenach i Sparcie, ukształtował się system, pewnego rodzaju szkolnictwa.
Duże osiągnięcia naukowe zrobiono również w starożytnej Azji. W Indiach, rozwinęła się astronomia i arytmetyka, natomiast w Chinach skonstruowano pierwsze sejsmometry, do mierzenia siły trzęsień ziemi.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author