Skrzypce czy perkusja

Skrzypce czy perkusja
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

rp_nauka14.jpgŚwietnym sposobem umuzykalniania dziecka jest nauka gry na instrumencie. Trzeba jednak wybrać instrument odpowiedni do predyspozycji i możliwości dziecka.

Nauka gry na skrzypcach lub wiolonczeli nie jest wskazana jeśli dziecko nie ma dobrze wykształconego słuchu muzycznego, bo czystość dźwięku zależy nawet od precyzyjnego ustawienia palca na gryfie. Gitara i mandolina nie sprawiają tej trudności, bo zakres ucisku strun ograniczony jest progami.
Nauka gry na fortepianie wymaga odpowiedniej budowy dłoni, pozwalającej na objęcie na klawiaturze co najmniej jednej oktawy.
W szkołach podstawowych wprowadzona jest nauka gry na flecie prostym, ma to na celu umuzykalnienie uczniów, ale nauka gry na bardziej rozbudowanych instrumentach dętych zależy od dobrej kondycji układu oddechowego.
Ostatnio popularna jest wśród młodzieży nauka gry na perkusji, do tego potrzebne jest głównie poczucie rytmu i kreatywność w dostosowywaniu aranżacji utrzymującej tempo i dynamikę wykonywanych przez zespół utworów.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author