Scenariusz zajęć muzyczno ruchowych w przedszkolu

Scenariusz zajęć muzyczno ruchowych w przedszkolu
1 vote, 4.00 avg. rating (58% score)

Zajęcia muzyczno ruchowe dla przedszkolaków.

W każdej placówce przedszkolnej, wychowawcy powinni prowadzić różnego rodzaju zajęcia, które zgodne są z ustaloną przez Ministerstwo Edukacji podstawą programową oraz przygotowanym przez dyrektora statutem. Kształcenie to powinno uwzględniać różnego rodzaju ćwiczenia związane z ruchem, muzyką, tańcem, aktywizacją ciała młodego człowieka. Aby dobrze przygotować się do tego rodzaju zajęć nauczyciel powinien stworzyć odpowiedni plan, w którym zawarte są cele, metody, formy organizacji zajęć, a także ich przebieg. Scenariusz zajęć muzyczno ruchowych w przedszkolu powinien przedstawiać jednostkę zajęć przeprowadzonych w danej grupie. Głównymi celami takich ćwiczeń jest kształtowanie zmysłów dziecka, budowanie poczucia swojego ciała i koordynacji przestrzenno ruchowej, nauka kojarzenia, wymowy słownictwa, dopasowywania ruchów do dźwięków.
Wykorzystywanymi formami zajęć są zajęcia w kółku, w grupach, parach. Przebieg lekcji powinien uwzględniać różnego rodzaju kroki taneczne, ćwiczenia koordynacyjne, ćwiczenia wzbogacające precyzyjne ruchy, a także reakcje na dźwięk i jego tempo.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author