Scenariusz pasowania na przedszkolaka

Scenariusz pasowania na przedszkolaka
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

Uroczystość pasowania na przedszkolaka

Wszystkie dzieci, które rozpoczęły przygodę z edukacją, od najmłodszych lat stają przed wieloma okazjami do wprowadzenia ich w kolejne etapy szkolnictwa i życia. Jedną z pierwszych uroczystości, która przypieczętowuje dany okres życia jest pasowanie na przedszkolaka. Jest to dla dzieci pierwsza okazja publicznego wystąpienia przed rodzicami, nauczycielami i innymi uczestnikami imprezy. Początkiem września dzieci przygotowywane są do tej uroczystości. Aby wszystko zostało dobrze przygotowane i realizacja imprezy przebiegła pomyślnie, nauczyciel powinien przygotować scenariusz pasowania na przedszkolaka. Powinien on zawierać w sobie cele akademii, sposób jej przeprowadzenia, spis narzędzi potrzebnych do jej realizacji oraz przebieg zaplanowanej uroczystości.
Głównymi celami, jakie powinny być ujęte w scenariuszu są: nawiązanie współpracy z rodzicami i opiekunami maluchów, wspomaganie procesu integracji, adaptacji i przynależności dzieci do grupy przedszkolnej, pokonanie wstydu, nieśmiałości i lęku, poczucie ważność dziecka oraz wzbudzenie w nim odpowiedzialność i w związku z nową rolą, która zostanie mu nadana.
Przy organizacji tego typu akademii należy zadbać o odpowiednią atmosferę, zadania postawione dzieciom, zaprezentować atrakcje przygotowane przez przedszkolaków, a także pokazać dzieciom, że to przede wszystkim ich dzień.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author