Rodzaje zabaw w przedszkolu

Rodzaje zabaw w przedszkolu
1 vote, 3.00 avg. rating (53% score)

Przedszkole – tam są najlepsze zabawy.

Przedszkole kojarzy nam się z czasem beztroski. Czy aby na pewno? Urozmaicone rodzaje zabaw w przedszkolu nie tylko dzieci cieszą, ale i uczą. Oto kilka z nich:

– Zabawy ruchowe. To doskonały pomysł na aktywność, na uczenie się realizacji oraz pracy zespołowej

– Zabawy plastyczne. W tego rodzaju zabaw, jak malowanie, lepienie, wydzieranie papieru dziecko ma okazje pielęgnować swój talent oraz wydobywać całe pokłady kreatywności. Domalowanie pięknej Księżniczce długich rzęsy, świadczyć może o poczuciu piękna.

– Zabawy recytatorskie. Uczenie się poprzez zabawę wierszy, ćwiczy pamięć. Przedszkolaki są już bardzo rozwinięte i „chłoną” wiedzę jak gąbka. Nasza pociecha może nas mile zaskoczyć, recytując wiersz Jana Brzechwy, bądź śpiewać przepiękną piosenkę o tym, jak ważna jest mama i jak ją kocha.

– Zabawy jako czas wolny. Jest to danie jakoby dziecku wolnej ręki obserwując go, jakimi cechami może wyróżniać się w grupie. Od pracy zespołowej po indywidualną. To podpowiedź, która pomoże dziecku w dalszej nauce i karierze.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author