Nauka i edukacja to bardzo ważna ścieżka w życiu każdego człowieka

Nauka i edukacja to bardzo ważna ścieżka w życiu każdego człowieka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (42)Nauka i edukacja to bardzo ważna ścieżka w życiu każdego człowieka. Rolą rodzica jest ich odkrycie talentów oraz pomoc w ich rozwoju. W żadnym wypadku nie można zmuszać dziecka do realizacji własnych, niespełnionych marzeń.

Od najmłodszych lat należy czujnie przyglądać się zainteresowaniom dziecka. Systematycznie proponować zajęcia adekwatne do jego talentu, np. warsztaty taneczne dla dziewczynki lubiącej tańczyć lub warsztaty kulinarne dla dziecka mocno angażującego się w kuchenne prace. W przypadku szybkiej rezygnacji z danych zajęć przez pociechę nie wolno jej karcić. Przyczyną zniechęcenia do udziału w warsztatach może być np. osoba prowadząca. Wówczas należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę i zachęcić go do nowego miejsca lub zaproponować inną formę zajęć.

Istotną rolą w odkrywaniu talentu dziecka jest obserwacja, rozmowa i cierpliwość dokładana ze strony rodziców. Dziecko ma prawo nawet w ciągu kilku dni zrezygnować z dotąd interesującego go tematu, diametralnie zmienić hobby. To normalny proces w poznawaniu świata.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author