Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

instrukcja-bezpieczenstwa-pozarowego-5W obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy, magazynach, obiektach produkcyjnych i mieszkalnictwie zbiorowym muszą być w dostępnym, widocznym miejscu umieszczone różne regulaminy lub instrukcje. Regulują to różne przepisy lub rozporządzenia wewnętrzne.
Do takich obowiązkowych instrukcji należy między innymi instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.
Reguluje to Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej. Instrukcje mogą być opracowywane przez osoby, które uzyskały odpowiednie kwalifikacje.
Prawidłowo sporządzona instrukcja musi zawierać kilka elementów. Między innymi obowiązujące procedury postępowania w sytuacji pożaru bądź innego zagrożenia, uwarunkowania i organizację ewakuacji osób oraz sposoby ich weryfikacji, plany obiektów i terenów przylegających, zdefiniowanie wyposażenia w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice, sposoby przeprowadzania przeglądów technicznych, zabiegów konserwacyjnych tych urządzeń i gaśnic. Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego muszą być okresowo aktualizowane, przynajmniej raz na dwa lata.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author