Geneza powieści Jurgielewiczowej

  • piątek, Listopad 16th, 2018
  • 0 Comment
  • 82 Views
  • 0 Like
Geneza powieści Jurgielewiczowej
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

Pisanie prac magisterskich tanio (7)Każdy zna na pewno powieści Ireny Jurgielewiczowej, bo od lat towarzyszą one polskim nastolatkom w różnych momentach życia. Część z nich jest też lekturami szkolnymi, które niestety nie każdy lubi czytać. Dla wszystkich, których nudzi powieść Ten obcy streszczenie jest idealną opcją zapoznania się z lekturą.

 

?Ten obcy? to książka, która powstała w 1861 roku i prawdopodobnie, bo autorka nigdy temu nie zaprzeczyła, powstała na bazie prawdziwej historii, natomiast inspiracją do napisania książki była autentyczna postać chłopca, który wędrował po Polsce przed wojną. W książce można znaleźć też elementy biografii samej Ireny Jurgielewiczowej, a odnajdziemy je w kreacji Uli Zalewskiej. Powieść należy do jednej z najpiękniejszych książek dla młodzieży, w 1864 roku została wpisana na Listę Honorową H. Ch. Andersena, a to duże wyróżnienie dla wybitnych książek o idei przyjaźni. Dlatego też warto choćby przeczytać fragment powieści Ten obcy streszczenie, by przekonać się, że historia wciąga tak, że potem nie można się od niej oderwać.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author