Fortepian jako instrument klawiszowy

Fortepian jako instrument klawiszowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

SAMSUNG DIGITAL CAMERAFortepian zalicza się do kategorii instrumentów klawiszowych. Instrument ten pochodzi z różnych grup między innymi takich jak: strunowych, szarpanych i młoteczkowych, dętych, akustycznych, elektrycznych i elektronicznych. Wszystkie te instrumenty posiadają klawiaturę. Grupa tego typu instrumentów jest bardzo duża. Do tej grupy zalicza się tez inne instrumenty takie jak między innymi: fortepian, pianino, organy, klawesyn, syntezator, keyboard, pianino elektroniczne, pianino cyfrowe, organy Hammonda, melotron, Fender Rhodes i inne instrumenty. Fortepian jest instrumentem muzycznym jak każdy inny trudnym do nauki. Klawisze w fortepianie są bardzo ważnym elementem, bez klawiszy nie dało by się grac na tym instrumencie. Instrumenty te które należą do tej grupy instrumentów są instrumentami też pospolicie znane. Wiele osób grających na jednym z nich próbuje też na innych, wtedy nauka idzie o wiele bardziej łatwiej. Może pokazać wtedy innym, że nie tylko umie na jednym instrumencie grac lecz na kilku, które mają ze sobą związek.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author