Eros był synem Afrodyty i jej nieodłącznym towarzyszem

Eros był synem Afrodyty i jej nieodłącznym towarzyszem
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

Prywatne przedszkole (5)Eros był synem Afrodyty i jej nieodłącznym towarzyszem. Był też najmłodszym z bogów, który nigdy nie miał czasu dorosnąć. Plotka głosił, że Dzeus przewidywał, że będzie to bożek złośliwy i będzie z nim dużo kłopotów, więc chciał go zaraz po urodzeniu uśmiercić, ale Afrodyta go ukryła.
Była sobie piękna królewna o imieniu Psyche (Dusza). Jej uroda była tak porażająca, że poddani zapominali o boginiach i modlili się do niej. Afrodyta była tym bardzo zagniewana i kazała Erosowi znaleźć na ziemi najbardziej paskudne stworzenie i w sercu Psyche obudzić miłość do tej szkarady, ale Eros zobaczywszy królewnę sam się w niej zakochał. Wybudował dla niej przepiękny pałac i tam ją umieścił. Przychodził do niej nocą i zabronił jej zapalać światło i kiedykolwiek patrzeć na swoją twarz, bo jeśli to zrobi, skończą się dla niej beztroskie dni a zaczną się dni niedoli. Psyche opowiedziała swoim siostrom o warunku Erosa, a one zazdroszcząc jej śmiały się, że na pewno jest bardzo brzydkim smokiem, wić dziewczyna zapaliła oliwną lampkę i spojrzała na kochanka. Jego uroda tak ją poraziła, że zadrżała jej ręka i kropelka oliwy spadłą na niego…Eros znikł a wraz z nim i pałac. Afrodyta mściła się na niej zsyłając jej troski, a Eros ją pocieszał. W końcu Dzeus zlitował się nad kochankami i pozwolił sprowadzić ją na Olimp i eros poślubił ukochaną.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author