Edukacja domowa jest ciekawą alternatywą

Edukacja domowa jest ciekawą alternatywą
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (30)Edukacja domowa jest ciekawą alternatywą w stosunku do tradycyjnej nauki w szkole. Na wniosek rodziców, dziecko może zaprzestać uczęszczania na tradycyjne lekcje i przyswajać wiedzę w domu. Na koniec semestru przeprowadzany jest egzamin, podczas którego sprawdzana jest przyswojona wiedza domowego ucznia. Edukacja domowa ma wiele zalet. Nauka domowa z pewnością będzie bardziej zindywidualizowana. Pracując tylko z jednym dzieckiem, można dostosować tempo pracy, prowadzić lekcję w ciekawych miejscach, zaś sama lekcja może trwać tyle czasu, ile potrzebuje dziecko.

Edukacja domowa ma wiele zalet, ale nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim jest ogromnym obciążeniem dla rodziców. To na nich spoczywa ciężar takiego zorganizowania zajęć, aby nauka przebiegała efektywnie. Jeśli dziecko nie chodzi do szkoły, trudniej jest podjąć pracę, ponieważ nie ma ono zapewnionej opieki.
Nauka w domu to zapewne wiele zalet, jednak psycholodzy zwracają uwagę na ważne kwestie wychowania społecznego. Szkoła to miejsce, w którym dziecko w naturalny sposób spotyka rówieśników. Edukacja domowa tego kontaktu nie zapewnia, więc należy poszukiwać innych możliwości przebywania dziecka wśród rówieśników.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author