Andrzejki w przedszkolu scenariusz

Andrzejki w przedszkolu scenariusz
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

Andrzejki w przedszkolu

Zadaniem przedszkola jest przekazywanie dzieciom różnego rodzaju wartości, wiadomości, postaw i zachowań. Głównym celem jest wzbudzenie poczucia własnej wartości oraz nauka podstawowych czynności wykorzystywanych w późniejszym życiu. Zadaniem przedszkola jest także przekazanie dzieciom różnego rodzaju tradycji, znaków kulturowych czy symboli narodowych. Aby dzieci mogły doświadczyć różnego rodzaju przeżyć związanych z obchodzonymi świętami i okolicznościami organizowane są różnego rodzaju uroczystości. Jedną z nich jest przygotowanie Andrzejek.
Andrzejki w przedszkolu scenariusz powinien zawierać cele, metody, formy działania, a także pokazać przebieg organizowanych zabaw.
W scenariuszu powinny znaleźć się metody aktywizujące dziecko oraz takie, które dostarczą mu odpowiednich informacji związanych z tą okolicznością. Nauczyciele mogą zorganizować zabawy takie jak: lanie wosku, układanie butów, losowanie i wybieranie przyszłych zawodów, czy wróżenie z fusów lub skórki od jabłka.
Dzieci, nauczyciele, a także rodzice powinny zaangażować się w tego rodzaju uroczystość, a ona sama powinna wzbudzać ciekawość i zainteresowanie.

Podobne wpisy o szkole i nauce:

About the author